Objevujte internet věcí

Když je řeč o komunikaci, většina lidí si představí komunikování mezi dvěma a více lidmi. Komunikovat lze v mnoha formách a jednou z nich je také použití internetu. Komunikovat spolu však mohou nejen lidé, ale také stroje. Když je internet používán jako prostor pro komunikaci mezi různými zařízeními, nazýváme to internetem věcí, neboli IoT (Internet of Things).

Jak internet věcí funguje?

Stroje využívají ke komunikaci nejčastěji internet, když jsou v domácnosti, tak většinou společnou síť Wi-Fi, ve které fungují a komunikují. Také často využívají Bluetooth. Jak si komunikaci strojů představit? Většinou tak, aby sloužila k prospěchu lidí. Když například v prodejním automatu dojde jídlo, automaticky na to stroj upozorní a odešle zprávu jinému stroji, aby se dodalo další jídlo.

Pračka může zjistit, že došel prací prostředek a objednat další. Senzor kouře může zaregistrovat vyšší hladinu oxidu uhličitého a předat zprávu alarmu, který se spustí a zavolá se pomoc.

Populární jsou také nositelná zařízení, když třeba zdravotnický přístroj zaznamená srdeční či jiné problémy, přivolá pomoc. Dalším příkladem může být senzor na vratech, který rozpozná váš blížící se vůz a dá pokyn vratům, aby se otevřela. Takto by se dalo pokračovat dále a dále, možnost komunikace mezi stroji nám každý den pomáhá v mnoha oblastech.

Rozvíjejte internet věcí

Internet věcí se stále zdokonaluje a za jeho vývojem stojí společnosti, jako je JABLOTRON CLOUD Services s.r.o. Společnost dává různým věcem ještě větší smysl tím, že jim umožní komunikovat tak, aby byly ještě prospěšnější. Má přes 200 tisíc připojených zařízení a toto číslo stále roste. Rádi zdokonalujete věci a pojmy jako GraphQL, Docker, TypeScript či Mikroservisní architektura vám nejsou cizí? Staňte se součástí týmu, který buduje budoucnost IoT. Více informací najdete přímo na webu společnosti jablotron.cloud.

Autor příspěvku: admin