Méně známé kryptoměny, které stojí za zvážení

Dřímá vám pod polštářem několik tisíc korun, které byste nejraději investovali, abyste finance ochránili před aktuálně neustále se zvyšující inflací? Jednou z možností je investování do kryptoměn, které jsou v posledních letech žhavým trendem na poli investic. To, jak obchodovat s kryptoměnami, je všeobecně známé, ale do jakých konkrétních měn investovat, to je otázkou. Přece jenom Bitcoin už je velmi sledovaný, i proto se vyplatí sázet spíše na méně známé alternativy, které mají potenciál vysokého růstu.

Pokud potřebujete poradit se základy, tedy jak bezpečně nakupovat kryptoměny, tak je vhodné shlédnout výukové kurzy kryptoměn.

Cardano

Kryptoměnová platforma třetí generace – i tak je někdy označována měna Cardano, která si klade za cíl fungovat na základě dat konkurence, ať už je to Bitcoin nebo jiná kryptoměnová konkurenční účetní kniha. Zároveň jsou vývojáři připravení a odhodlaní vyřešit problém, který je spojený s energeticky velice náročnou těžbou virtuálních měn, jež nyní leží na srdci nejen zlým jazykům, ale i všem odpůrcům kryptoměn a politikům.

I když je Cardano u investorů zatím velkou neznámou, stále více se najde těch, jež jsou připravení už nyní do kryptoměny investovat doufajíc, že se z ní zrodí třeba další Bitcoin.

Polkadot

Mezi méně známé kryptoměnové projekty patří také Polkadot, který zazářil hlavně před lety. Za poslední dva roky se však o kryptoměnovém projektu příliš mnoho neslyšelo, nyní se však znovu začínají lámat ledy.

Klíčovou roli zahrála pravděpodobně jedinečná technologie, která je vysoce pokročilá a která umožňuje převádět virtuální mince (či jiná data) napříč blockchainy.

Dogecoin

O Dogecoinu se mění stále více a více. Jedná se o takzvanou parodickou kryptoměnu, která se inspirovala meme s psíkem. I když původně se jednalo o záležitost, jež měla jen pobavit, nakonec se z toho stal poměrně zajímavý typ investice. Na popularitě této kryptoměny se podílel hlavně Elon Musk, který na sociálních sítích právě tuto virtuální měnu vyzdvihl. No, a co Elon řekne, to je svaté. A když nakonec přiznal, že je navíc vášnivým fanouškem, hodnota Dogecoinu šla vzhůru ještě razantněji.

Autor příspěvku: admin