Uspořádat webinář je velice snadné. Co k tomu potřebujete?

Webinář bude brzy jednou z nejčastějších forem vzdělávání. Připravte se už dnes a zjistěte, co je ke kvalitnímu webináři všechno potřeba.

Internet nabízí doslova neomezené možnosti. Těch můžete využít nejen v rozvoji svého byznysu, ale také k získávání znalosti. Anebo učení někoho jiného. Ideálním vzdělávacím modelem v online prostředí je především webinář.

Co je to webinář?

Webinář je představuje pohodlný způsob pro učitele i žáky. Jedná se totiž o formu výuky, která není závislá na místě. Učitel i studenti se mohou připojit v podstatě odkudkoliv. Nezáleží na tom, jestli zrovna pobývají v zahraničí nebo doma. Důležité je, aby měli kvalitní připojení k internetu a dostatečné vybavení pro uspořádání akce.

Zejména ze strany učitele jsou investice do vybavení poměrně vysoké. Aby mohl lektor zajistit kvalitní výuku a přenos, bude k tomu potřebovat dobře ozvučenou místnost a digitální kameru. Pro přenos videa ve vysokém rozlišení zase stabilní a rychlý internet a potřebné softwarové vybavení. To ale můžete získat zcela zdarma.

Co je k tomu potřeba?

Uspořádat webinář tedy může být v některých případech nákladné. Pokud chcete špičkovou kvalitu obrazu a zvuku, vyžádá si to investice. Budete potřebovat dobrou kameru, která natáčí alespoň ve full HD, kvalitní mikrofony a akustiku v místnosti. Právě akustika může být pro řadu učitelů problém. Ne každá místnost je totiž vhodná pro natáčení videí a nahrávání zvuku. Zajištění akustiky je navíc poměrně nákladná záležitost.

Spoustu peněz vám ušetří služba videokonference pronájem. Díky pronájmu si nebudete muset zařízení kupovat. Stačí si je pouze půjčit a zaplatit jen část z celkové pořizovací sumy. Pokud webinář zpoplatníte, investované peníze se vám určitě vrátí, ve většině případů se dostanete i do zisku.

Autor příspěvku: admin