Jak správně vybrat vrtačku?

Koupili jste domek a rozhodli se ho zvelebovat vlastními silami? Začalo vás bavit kutilství rozhlížíte se po dobrém nářadí? Dnes není nic neobvyklého, že i ženy vlastní a pracují s „mužským“ nářadím a dovedou si mnohé samy smontovat, opravit nebo vyrobit. Vrtačka patří mezi základní vybavení nejen řemeslníků nebo kutilů, ale neměla by chybět v žádné běžné domácnosti. Vrtaček na trhu existuje velké množství typů a značek a někdy je těžké si vybrat. Pokud máte rádi kvalitu a toužíte mít nářadí, které vám vydrží dlouhá léta i pokud ho budete nadměrně používat, vsaďte na nářadí společnosti Stanley Fatmax, která patří mezi špičku mezi výrobci různého nářadí.

S příklepem nebo bez?

Před koupí vrtačky si ujasněte k čemu ji budete používat. Akumulátorová vrtačka s příklepem, díky svému mechanismu, zvládne vyvrtat otvor do cihly, kamene nebo betonu. Nutností k této vrtačce je používat vrtáky z odolného materiálu, které jsou k tomu určené. Když vrtáky vyměníte za vhodné bity, poslouží vrtačka jako efektivní šroubovák.

Akumulátorová vrtačka

K použití akumulátorové vrtačky nepotřebuje žádný napájecí kabel. Nejste tedy vůbec omezováni v pohybu, proto patří tyto vrtačky k nejoblíbenějším mezi kutily. Využijete ji nejen v domácnosti, ale také na chalupě nebo na zahradě. Aku vrtačky společnosti Stanley Fatmax jsou lehké a dobře se s nimi manipuluje, to ovšem nic neubírá jejich kvalitě a vysoké výkonnosti.

Náš tip: Sháníte-li kromě vrtačky také motorové pily, zahradní traktory, sekačky, či štípače dřeva, navštivte web zahradatech.cz, kde vám rádi s jejich výběrem poradí.

Elektrické vrtačky

Pokud jste se rozhodli k náročné přestavbě, rekonstrukci nebo dokonce k samotnému postavení například garáže, zahradního domku nebo zapuštěného bazénu, využijete elektrickou vrtačku, která se používá k vrtání do těžkých stavebních hmot – kov, beton, plast aj.

Bezuhlíková vrtačka

Bezuhlíkový motor je vylepšení vrtaček, které Stanley Fatmax nabízí. Vrtačka vydrží déle na jedno nabití, má vyšší kroutící moment. Bezuhlíkový motor eliminuje jiskření a odpad vzniklý vrtáním.

Autor příspěvku: admin