Skupina DRFG Davida Rusňáka se bude soustředit na rozvoj 5G sítě, která má změnit celou společnost

DRFG, investiční skupina Davida Rusňáka, prodala počátkem tohoto roku poloviční podíl Libli firmě Nordic Telecom. Prodej internetového operátora byl dle slov Ondřeje Surky ziskový a investiční skupině DRFG se vrátí mimo jiné ve zkušenostech, které chce skupina využít například v rozvoji 5G sítě.

DRFG usilovala o konsolidaci trhu, dnes má Libli 90 tisíc zákazníků

Přesto, že od uvolnění Libli do chodu až k jejímu prodeji uběhla poměrně krátká doba, skupina tvrdě pracovala na spuštění operátora celé dva roky. Už tehdy, v roce 2017, zakoupila skupina DRFG poloviční podíl v Suntel Group a od počátku spatřovala šanci především v konsolidaci trhu internetových poskytovatelů.

Právě tuzemští internetoví poskytovatelé tvořili téměř polovinu veškerého trhu, oproti EU, kde můžeme mluvit o pětinovém průměru. Proto viděl Roman Řezníček správně šanci v jejich nejednotnosti.

Skupina DRFG pochopila, že se jedná o vhodnou příležitost k upevnění trhu, a proto vždy nabírala nejprve silného tuzemského poskytovatele, a časem dokupovala drobnější konkurenty. Dnes je Libli pátým největším internetovým poskytovatelem s 90 tisíci zákazníky u nás.

Budoucnost v 5G síti

Společnost Nordic Telecom, která koupila zbytek podílu v Libli, se plánuje stát našim čtvrtým největším operátorem. Telekomunikační oddělení DRFG se mezitím chce plně zaměřit na zřizování takzvaných 5G sítí (sítí páté generace). Ty jsou pro TELCO oddělení celoevropskou příležitostí, protože nepůsobí jen u nás, ale také u našich sousedů v Německu a na Slovensku, ale také třeba ve Švýcarsku.

Jmenovaný Ondřej Surka k tomu podotýká, že mobilní 5G sítě aspirují na změnu fungování nejen tuzemské společnosti. Právě proto obrátila skupina Davida Rusňáka pozornost tímto směrem.

Autor příspěvku: admin