Proč se vyplatí vyhodit plechové disky a koupit ALU kola?

Líbí se vám plechové disky na autě? Pravděpodobně ne, ostatně, co může být hezkého na kusu plechu, který snadno zrezne a musíme ho zakrývat plastovými poklicemi, aby se dalo na auto koukat. Současným trendem jsou alu kola, jsou skutečně krásná a vůz s nimi vypadá moderně, elegantně a zcela to pozdvihne jeho vzhled a to i u starších vozů. Nepořizují se však jen kvůli vzhledu, ale zejména kvůli vlastnostem, které každý zodpovědný motorista ocení.

Přínos alu kol

Alu kola jsou velmi lehká, může za to výrobní materiál, kterým je slitina hliníku, hořčíku, případně dalších kovů. Díky snížené váze máte nižší spotřebu paliva. Lehká kola ovšem neznamenají, že by byla méně odolná, právě naopak, jsou velmi pevná a mnohem lépe odolávají mechanickému poškození než plechové disky. Nikdy vám nezkorodují, svůj krásný vzhled si udrží po celou dobu, proto se na ně nepořizují žádné poklice. Zajistí vám dynamickou jízdu i lepší akceleraci. Snadno se o ně pečuje, nemusíte kupovat drahé přípravky, stačí je čas od času otřít mýdlovou vodou a budou opět jako nové. Velký přínos mají v odvádění tepla, skvěle odvádějí teplo od pneumatik i od brzd.

Pořízení alu kol

Velkou výhodou je variabilita výběru, nabízí se vám kola mnoha designových provedení, různých barev a také velikostí. Vždy vybírejte jen takové velikosti kol, které máte doporučené v příručce vozidla. Samotný nákup alu kol se vyplatí ve specializovaných eshopech, kde mají nižší ceny než kamenné prodejny a širší výběr. Ideální volbou je eshop aaaalu.cz. Nejdete zde konfigurátor alu kol, který vám umožní během chvilky možnost výběru z vhodných pneumatik. V eshopu můžete vybírat jak samotná alu kola, tak i komplety a celou škálu příslušenství.

Autor příspěvku: admin