Proč je v Praze lepší internet?

Internet je dnes naprostou samozřejmostí a připojení k němu využívá téměř každá domácnost, firma či úřad. Nejvíce uživatelů je ve velkých městech a zejména v Praze. To přináší své výhody i nevýhody. Výhodou je obrovská nabídka poskytovatelů a nevýhodou občasná pomalost připojení a nestabilita, což jsou důsledky velkého množství uživatelů.

Jak změřit rychlost internetu?

Pokud znát, jakou rychlost má váš internet opravdu, můžete to jednoduše zjistit sami. Tuto možnost nabízí srovnávač PřipojTo.cz, na jehož webových stránkách kliknete na tlačítko „Spustit měření“. Výsledky měření rychlosti internetu získáte přibližně do jedné minuty.

Přesnost výsledků testu

K získání co nejpřesnějších výsledků, nesmíte v průběhu měření používat internet. To znamená neprohlížet další webové stránky, nestahovat ani nenahrávat žádné soubory. Výsledky testu měření rychlosti internetu se Vám zobrazí v novém okně. Rychlost internetu je měřena v mb/s, což je jednotka přenosové rychlosti. Ta udává, jaký objem informací se přenáší za jednotku času. Čím je tato hodnota vyšší, tím je připojení rychlejší.

Co se z měření ještě dozvíte?

Například tzv. Ping, což je čas potřebný ke spojení mezi serverem Vašeho poskytovatele a Vaším počítačem. Vyšší čas znamená delší načítání stránek a pomalejší hraní online her. Běžná hodnota bývá okolo 20 ms. Za použitelný je považován ping do 50 ms. Dále zjistíte i svou IP adresu.

Který poskytovatel je nejlepší?

Mezi giganty se řadí O2 internet, který nabízí několik výhod. Především jsou to na sebe navazující balíčky, ve kterých získáte kromě internetu také telefon a digitální televizi. Další výhodou je příznivý poměr cena/výkon a podpora 24 hodin a 7 dní v týdnu bez jakýchkoliv závazků.

Co je PřipojTo.cz?

Jedná se o srovnávač poskytovatelů internetu, který nabízí široké spektrum srovnání služeb. Dozvíte se o všech poskytovatelích internetu, o telefonních tarifech a digitální televizi. Chcete-li internet na doma, srovnávač vám pomůže vybrat poskytovatele podle svých nároků.

Autor příspěvku: admin