Pečujete správně o svůj notebook?

Vlastnění notebooku se dá přirovnat k vlastnění automobilu. I notebook, stejně jako vůz, vyžaduje šetrné používání a pravidelnou údržbu, aby vám sloužil po několik let. Ignorování těchto faktorů pravděpodobně způsobí, že váš notebook přestane po krátké době fungovat správně.

Když si kupujete notebook, předpokládáte, že vám bude fungovat několik let. I když se budete o svůj notebook správně starat, odborníci doporučují nechat ho alespoň jednou za rok prohlédnout profesionálem. Fopanet je brněnskou společností, která se servisem notebooků zabývá na profesionální úrovni.

Používejte ochranný obal

Pokud s notebookem obvykle přecházíte z kanceláře domů a zpět, vyplatí se investovat do brašny, která je přenášení notebooku vyrobená. Můžete dokonce zvážit výrobu vlastního ze spacáku nebo polštáře. Upuštění notebooku by mohlo způsobit jeho selhání a vymazání všech důležitých dokumentů. Brno servis notebooku vám může pomoci vše zachránit.

Buďte šetrní k baterii

Baterie notebooku vydrží pouze několik let. Snažte se proto nenechávat baterii neustále nabitou. Po dokončení nabíjení baterie odpojte napájecí kabel. Před odpojením napájecího kabelu byste měli také plně nabít baterii a před dobitím ji také zcela nabít.

Zformátujte počítač

Pokud je počítač pomalý, zvažte zálohování všech souborů a přeinstalaci operačního systému. Pokud si s tím nevíte rady, využijte služeb Brno servis ntb.

Udržujte notebook v chladu

Nepoužívejte počítač na měkkých površích (jako je postel nebo stehna), protože to zabrání proudění vzduchu skrz počítač. Pokuste se najít chladný a tvrdý povrch, který zabrání přehřátí a podpoří proudění vzduchu. Měli byste také investovat do chladicí podložky nebo ventilátoru, abyste zabránili přehřátí.

Buďte opatrní s jídlem a pitím

Nebudete věřit, kolik počítačů je zničeno nehodami, které se týkají jídla a pití (zejména kávy). Abyste zabránili rozlití nápojů do počítače, použijte láhve na pití.

Autor příspěvku: admin