Máte zlaté mince nebo slitky a chcete je prodat?

Do zlatých mincí nebo zlatých slitků se rozhodlo investovat mnoho lidí? Nakupování zlata vždy patřilo mezi rozumné kroky, jak uchovat hodnotu peněz na dlouhou dobu nebo do momentu, dokud se nenajde vhodný čas pro jeho prodej. Dokonce i mnoho rodičů investuje do zlata pro své potomky, aby ho mohly v dospělosti zhodnotit. Tak či tak pokud jste se rozhodli, že chcete zlato prodat, představíme si možnosti, jaké se nabízejí.

Výkup zlata

Pravděpodobně jste už narazili na místa s cedulemi „výkup zlata“. Všechny výkupy ovšem nejsou stejné, většina z nich od vás koupí zlato za velmi nízké výkupní ceny nebo za fixní cenu. To je pro vás velmi nevýhodné. Měli byste se zaměřit pouze na seriózní vykupující společnost, která má své jméno, prokazatelné zkušenosti a historii. Také je důležité, aby daná společnost vykupovala zlato pouze za aktuální cenu. To je velmi důležitá poznámka, zlato totiž mění svojí hodnotu i několikrát za den, proto je potřeba vybrat partnera, který pracuje s aktuálními čísly a zajistí vám cenu co nejlepší.

Kam vyrazit za prodejem?

Jelikož je specializovaných firem málo, nejlépe uděláte, když navštívíte Obecní dům v Praze. V druhém patře naleznete firmu Firma Zlaté mince Numismatika, která se na obchod s investičním zlatem specializuje a nabídne vám výkup zlata za aktuální hodnotu. U zlata do 25 tisíc korun můžete své investice poslat zásilkou nebo přinést fyzicky a penze vám budou vyplaceny obvykle v hotovosti. U zlata nad 25 tisíc korun vše probíhá obvykle přímo na místě. Výkup zlata má zcela seriózní průběh a 4 základní fáze, jde o předání, kontrolu, fixaci ceny a výplatu.

Co je možné vykoupit?

Vykupuje se pouze investiční zlato, které zahrnuje zlaté mince a slitky od renomovaných rafinerií jako jsou Argor Heraeus, Agosi, Credit Suisse, Degussa, Johnson & Matthey, Heimerle + Meule., Heraeus Hanau, Metalor, Munze Osterreich a další. Kromě zlata zde výhodně prodáte i jiné investiční kovy, tedy stříbro, palladium a platinu. Neberte prodej vašich zlatých investic na lehkou váhu a zvolte pro výkup firmu, která zajistí nejlepší podmínky i přístup.

Autor příspěvku: admin