Kvalitní internet ve Středočeském kraji

V dnešní technické době si už život bez moderních telekomunikačních prostředků nedovedeme představit. Zvykli jsme si být on-line kdykoliv a kdekoliv. Za touto možností stojí internet, celosvětová síť, kterou vymysleli tři vědci počátkem 70.tých let minulého století ve Spojených státech amerických a jako první propojili několik univerzit a laboratoří. Do České republiky doputoval tento vynález až tři roky po sametové revoluci a za krátkou dobu existence u nás se raketovým tempem rozšířil do všech domácností.

Wi-Fi nebo drát?

To je otázka, ve které byste měli mít jasno dřív, než začnete shánět dodavatele. Odpověď není jednoduchá, protože každý způsob má svá specifika, výhody i nevýhody. Výhodou Wi-Fi je jednoznačně to, že se můžete připojit, aniž byste potřebovali mít v dosahu kabel. Nevýhodou je zpravidla nižší rychlost, vlivy počasí a nižší bezpečnost dat. Kabelové připojení všechny tyto nevýhody eliminuje a zůstává jediná, nutnost přípojky. Pokud už se rozhodnete pro kabelovou přípojku, zvažte možnost optického kabelu. Jestliže už je ve vaší ulici natažené optické vlákno, získáte připojením i možnost digitální televize a telefonu. Kvalitní zprostředkovatelé internetu zpravidla nabízí obě varianty, i když nebydlíte zrovna ve velkém městě. Stejné možnosti jako internet v Praze může mít třeba i internet Zdice.

Jak probíhá zapojení přes optiku

V podstatě vás můžou potkat dvě situace, buď vede v blízkosti vašeho bydliště optický kabel a stačí se jen připojit, nebo kupujete hotový projekt. U velké části developerských projektů je optický kabel dnes už součástí projektové dokumentace. V obou případech je potřeba zavést až do domu mikrotrubičku, ideálně do technické místnosti, odkud se už rozvody natáhnou do místnosti, kde plánujete počítač. Většina dodavatelů má na webových stránkách přehled dostupnosti připojení, a jestli vás zajímá například internet Dobříš, vyhledáte příslušnou obec nebo město v seznamu. Pokud si nevíte rady, obraťte se na vhodného zprostředkovatele, který vám pomůže zjistit dostupnost optického připojení a navrhne vhodné alternativy.

Internet podle vašich představ

Takový vám zajistí jen dodavatel s dlouhodobějším působením na trhu, který má dostatečné pokrytí a spoustu zkušeností. Jedním z nich je bezesporu Družstvo EUROSIGNAL, které pro své klienty zajišťuje spolehlivé připojení bez výpadků už téměř dvacet let. V jejich široké nabídce tarifů si s jistotou vyberete.

Autor příspěvku: admin