Kam vyrazit za virtuální realitou?

Virtuální realita, to už dávno nejsou jenom hry, ve kterých si můžeme užít pocit nebezpečí, i když jsme v naprostém bezpečí. Na rozdíl od klasických počítačových her je hraní prostřednictvím virtuální reality o něco přínosnější našemu tělu – nutí nás totiž pohybovat se namísto strnulého sezení u počítače. Hraním her ale potenciál virtuální reality rozhodně nekončí. Kde všude na ni můžete narazit?

Herny virtuální reality

Veřejnost si může virtuální realitu užívat, aniž by musela zakupovat potřebné zařízení. Stačí zaplatit poplatek a dostanete se do speciální herny, která je dnes již v každém větším městě. Zahrát si můžete nejnovější hry nebo si je vyzkoušet, než si je zakoupíte. Je to prostor, kde se můžete setkávat se svými přáteli – zahrát si zábavnou hru a u toho si dopřát něco dobrého k jídlu či pití.

Návštěvy zajímavých míst

Díky virtuální realitě ale máte možnost navštívit místa, která by pro vás nebyla jen tak přístupná. Může jít o kulturní památky či kulturní akce, které se nachází ve vzdálených zemích a pro jejich návštěvu byste potřebovali několik dnů dovolené. Anebo se může jednat také o cestování časem. Můžete navštívit města či památky v dobách, kdy jste ještě nebyli na světě. Tím ale potenciál virtuální reality stále ještě nekončí.

Virtuální realita v pracovních projektech

Díky rozšířené realitě máte možnost navštěvovat různé budovy, které jsou ještě tzv. „na papíře“. Vidět můžete různé objekty vzdáleně a interaktivně. Díky virtuální realitě můžete simulovat práci některých strojů. Díky tomu může docházet k zaškolování nových zaměstnanců bez toho, že by bylo ohroženo jejich zdraví nebo například vzhled konečného výrobku. To se hodí zejména v případě náročnějších a nebezpečných činností.

Nácvik některých činností

Díky virtuální realitě si mohou žáci autoškoly nacvičit řízení automobilu v provozu, takže se na silnicích budou cítit bezpečněji. Virtuální realita se dnes již používá k výcviku vojáků, lékařů nebo pilotů.

Autor příspěvku: admin