Jak zvýšit výdrž baterie u iPhonu? Máme pro vás pár tipů!

Aby vaše baterie dlouho vydržela, musíte se o ní dobře starat. Jak na to? O tom vám řekneme více v tomto článku, kde vám ukážeme hned několik triků.

Je to přírodní proces. Každá baterie se časem opotřebuje a ztrácí na výdrži. A výjimkou není ani baterie do iPhone SE. Kvalitní kousky sice vydrží poměrně dlouhou dobu, ale při nesprávném používání se opotřebují velice rychle. Proto vám přinášíme článek o tom, jak se o vaši baterii co nejlépe starat tak, aby vám co nejdéle vydržela.

    1. Špatné teploty

U Apple iPhone SE baterie je velice důležité, abyste ji drželi ve správné teplotě. Jestliže tak neučiníte, bude brzy ztrácet svoji kapacitu a někdy může způsobit i nečekané vypnutí systému. Optimální teplota se přitom pohybuje v rozmezí 16 až 22 °C. To není přímo pokojová teplota, ale při skladování v běžném pokoji by žádný problém dlouhou dobu neměl nastat.

Horší to bude v případě, že bydlíte v příliš teplém podnebí, případně pokud přetápíte. Ani iPhone SE nova baterie totiž dlouhou dobu nesnese teploty vyšší než 35 °C. Pokud budete vystavovat baterii takto vysokým teplotám, dojde k jejímu nenávratnému poškození. U nižších teplot je poškození pouze krátkodobé a je možné ji uvést do původního stavu.

    1. Optimalizovaný systém

Je to už ohrané klišé, ale nezapomeňte váš telefon pravidelně aktualizovat. Nejenže tak budete mít k dispozici nejrychlejší a nejlépe optimalizovanou verzi systému, ale poděkuje vám i vaše baterie do iPhone SE. Apple totiž často přichází s novými vylepšeními systému, který mají v dlouhodobém horizontu výrazný vliv na výdrž baterie. Přitom může jít o maličkosti jako je například sytost barev nebo optimalizování zátěže některých aplikací.

Pokud už se ale dostanete do situace, kdy bude potřeba baterie iPhone SE vymena, tak navštivte eshop iSwap.cz. Jedná se o internetový obchod s širokou nabídkou náhradních dílů pro mobilní telefony a další výrobky od společnosti Apple. Pořídíte tu tak nejen kvalitní baterie, ale také náhradní displej a další věci potřebné pro bezchybný chod zařízení.

Autor příspěvku: admin