Jak zviditelnit eshop

Provozovat internetový obchod je někdy dřina. Tím nejdůležitějším je péče o to, abyste měli neustálý přísun zákazníků. E-shop bez zákazníků postupně zkrachuje, proto je potřeba se starat o to, aby vám zákazníci neustále přibývali. Vyčleňte si částku, kterou budete každý měsíc pravidelně investovat do propagace eshopu. Nezačínejte nesmyslně malými částkami, uvědomte si, že na internetu máte velkou konkurenci a pokud se má základna vašich zákazníků rozvíjet, je zapotřebí brát propagaci vážně a ne jen jako pokus. Pro eshop jsou nejdůležitější 2 druhy propagace – PPC a SEO, obě si představíme.

SEO

SEO, neboli optimalizace pro vyhledávače, má za cíl, aby vás zákazníci našli organickém vyhledávání. Produkty, které prodáváte, hledají lidé pod určitými výrazy, kterým se říká klíčová slova. Marketingová firma by vám měla provést analýzu, aby zjistila, která klíčová slova jsou pro vás nejdůležitější a následně se postarat, abyste byli na tato slova snadno dohledatelní ve výsledcích vyhledávání. SEO je někdy věda, aby mělo efekt, je zapotřebí, aby byl váš web po obsahové stránce v pořádku a splňoval všechny zásady ON page SEO, od dostatečného množství textového obsahu až po správnou strukturu, responzivní design, SSL certifikát a další. Dále je potřeba, aby se pravidelně budoval kvalitní odkazový profil, který bude podporovat klíčová slova. Při správné péči o SEO se postupně dostanete na potřebná klíčová slova do popředí a získáte pravidelné návštěvníky z organického hledání.

PPC reklama

PPC reklama by měla jít ruku v ruce se SEO. Její výhodou je, že má okamžitý efekt. Sice vám zajistí návštěvníky jen tehdy, když za ni platíte, ale zajistí návštěvnost i začínajícím eshopům a platíte u ní jen za uživatele, kteří se dostanou skutečně na váš web. Mnoho specialistů potvrzuje, že úspěch na poli internetového marketingu spočívá ve správném rozložení investic do SEO a PPC kampaní.

SEO ani PPC se nevyplatí dělat svépomocí, protože by nemuselo mít zdaleka takový efekt, jaký od něj očekáváte. Pokud chcete, aby každá investovaná koruna do propagace měla co největší efekt, obraťte se na marketingové specialisty z posunemevasvys.cz a ti vám zajistí cestu k úspěchu.

Autor příspěvku: admin