Jak nejvýhodněji investovat do investičního zlata?

Investice do zlata má dlouhodobý přínos. Pokud máte peníze uložené jen na bankovním účtu nebo v trezoru, vlivem inflace se jejich hodnota bude zmenšovat. Když je proměníte ve zlato, dlouhodobě nebudou ztrácet na hodnotě, ale naopak se bude jejich hodnota pomalu zvětšovat. Sice ne výrazně, ale majetek ochráníte před snížením jeho hodnoty a můžete ho kdykoliv proměnit zpátky na peníze. Spousta lidí by ráda investovala do zlata, ale neví, jak na to.

Jak investovat do zlata

Abyste mohli investovat do zlata, je potřeba navštívit specializovanou firmu, která se zabývá prodejem zlatých investičních slitků a mincí. Na trhu je takových firem více a mnoho z nich má pevné ceny nebo vysoké provize. Nejvýhodnější nákup můžete realizovat v Praze, sídlí zde prestižní firma s téměř 20-ti letou tradicí, Zlaté mince Numismatika. Jde o experta na nákup i prodej investičních kovů od prestižních světových rafinérií. Tato firma pracuje s denními kurzy a máte u ní jistotu nejlepší ceny. Všechny prodávané mince i slitky mají certifikát a nejvyšší jakost. Rozmýšlíte se, jestli vybrat mince nebo slitky?

Proč vybrat zlaté mince

V současné době je na trhu velký nedostatek zlatých i stříbrných investičních slitků. Může za to koronavirová pandemie, kvůli ní vydala vlády nařízení, aby se na téměř 2 měsíce uzavřely 3 největší švýcarské rafinérie, které pokrývají třetinu světové produkce zlata. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí a tak je vyšší zájem o mince. Aktuálně jednou z nejlepších investic jsou zlaté mince Wiener Philharmoniker. Ty se razí ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti trojské unce (1 Oz) a menších. Prodávají se za cenu zlata, jsou lehce výhodnější než švýcarské zlaté slitky a neplatíte u nich nic za žádnou přidanou sběratelskou hodnotu. Vzhledem k jejich popularitě je snadno prodáte kdekoliv ve světě a 1 minci můžete pořídit už za cenu do 5 tisíc korun.

Autor příspěvku: admin