I pro práci v zahraničí se musíte připravit na přijímací pohovor

Přemýšlíte o práci v zahraničí? Získání volné pracovní pozice za hranicemi má obdobné podmínky, jako při hledání volného pracovního místa u nás. Pokud vás zaujmou nějaké Oferty pracy, musíte na uvedenou adresu zaslat životopis a motivační dopis. Životopis by měl být sepsán stručně, ale přehledně. Měl by obsahovat všechny vaše dosavadní pracovní zkušenosti, dovednosti a pozice a to od nejnovějších. Také je potřeba uvést nejvyšší dosažené vzdělání, kurzy, certifikáty a stáže, které jste během své pracovní kariéry dosáhli. Zapomínat nesmíte ani na případné jazykové dovednosti a znalosti v oblasti IT technologií. Motivační dopis vás pak blíže představí. Uveďte zde důvody, proč právě vy jste na konkrétní pozici vhodným kandidátem.

Kde hledat volné pracovní pozice v zahraničí?

Výhodou je, pokud získáte doporučení. Jestliže doporučení nemáte, porozhlédněte se na internetu, hlavně na pracovních portálech. Mezi takové patří třeba hitpraca.pl, který nabízí volné pracovní pozice v sousedním Polsku. Portál je přehledný a pracovní nabídky jsou zde seřazené jednak podle oborů činnosti a také můžete hledat volná pracovní místa podle konkrétních měst. Pak se vám může podařit najít třeba Praca Warszawa. Výhodou portálu je i možnost přihlásit se k odběru pracovních nabídek a budete vždy v obrazu, jakmile se nějaká nová nabídky na portálu objeví.

Na co nezapomenout při přípravě na pohovor

Pokud personalisty zaujme váš životopis, pozvou vás na pracovní pohovor, na kterém bude přítomen i zástupce firmy, u níž máte zájem pracovat. Než se na pohovor vydáte, zjistěte si co nejvíce dostupných informací, připravte si důvody, které vás vedly k odpovědi na inzerát. Ukažte, že svými dovednostmi, znalostmi a zkušenostmi budete pro firmu přínosem. V předvečer pohovoru si připravte vhodné oblečení a naplánujte si cestu i dobu, kterou vám cesta zabere. Raději se dostavte o něco dříve, než později.

Autor příspěvku: admin