Dá se kvalitní firemní síť pořídit levně? Ano, a víme jak

Mít kvalitně zabezpečenou firemní síť je skvělé pro celou firmu. Každý ale ví, že to stojí spoustu peněz. My pro vás ale máme skvělé řešení za pár korun.

Kvalitně zabezpečená síť. To je sen každého ajťáka. Ne všichni ale mají to štěstí, že spravují síť zodpovědné firmě. V České republice je bohužel tradice taková, že se dostatečné zabezpečení firemních sítí naopak přehlíží. V čem vězí jádro pudla?

Tristní stav

Zabezpečení firemní sítě je naprosto nezbytné. Špatně zabezpečená síť, byť sebemíň zajímavá, přiláká doslova hejno hackerů. A bude jim jedno, jestli na tom vydělají, nebo budou mít jen radost z toho, že vám vážně poškodili reputaci. Obojí se mezi komunitou hackerů počítá. A minimálně ty získané zkušenosti po prolomení sítě za to určitě stojí. Tento trend ale není až tak smutný jako fakt, že spousta firem se stavem svého ICT nechce nic dělat.

Když se půjdete podívat do některých obchodů, skladů nebo starších podniků, zjistíte, že spousta z nich stále běží na 20 let starých operačních systémech. Nemluvě o pomalém připojení a bezpečnostních dírách, které vytváří sami zaměstnanci. Mezi ty patří například heslo napsané na papírku a přilepené na monitoru. Sice je malá pravděpodobnost, že by kolem šel někdo, kdo tohoto hesla zneužije, i tak se jedno o pořádnou bezpečnostní díru, kterou je lepší co nejdříve řešit.

Je to drahé

Mnohem horší než hesla nalepená na obrazovce jsou ale ceny nového ICT vybavení. Pokud by firmy opravdu chtěly svoje systémy vylepšit, musely by v mnoha případech utratit jednotky i desítky milionů za pouhou techniku. Pokud si k tomu připočítáte práci a zprovoznění, dostanete se na ještě vyšší čísla. Proto se dá relativně snadno pochopit, proč vlastně spousta firem nechce vylepšit svoje ICT.

Řešení je přitom jednoduché a nese název JiSit. JiSit totiž nabízí komplexní IT služby v podobě návrhu, implementace a správy sítí. Tyto ICT služby navíc nemusíte platit jednorázově, ale paušálně. Takže vaše firma ušetří spoustu pěněz než v případě stavby vlastní sítě.

Autor příspěvku: admin