Už jste vyzkoušeli virtuální realitu?

Chcete se stát vojákem na důležité misi? Toužíte spatřit lidské tělo, jak vypadá uvnitř? Chcete zažít skok z letadla každý den? To vše a mnohem více můžete zažít právě ve virtuálním světě. Virtuální svět věrně simuluje realitu natolik, že je jen těžké uvěřit, že se jedná pouze o iluzi. Virtuální realita však toho umí napodobit mnohem více. Kromě reálných situací se prostřednictvím virtuální reality během okamžiku stanete součástí oblíbené počítačové hry, kterou jste do teď mohli hrát pouze na svém počítači nebo playstationu.

Potřebuji k virtuální realitě počítač?

Virtuální realitu snadno připojíte kabelem ke svému počítači nebo playstationu podle jednoduchého návodu. Některé hry však spustíte pouze přes playstation. Stejně jednoduše připojíte brýle.

Pokud nejste vlastníky počítače nebo playstationu či je prostě jen nechcete používat ke hraní her, stačí si pořídit headset, který na počítači zcela nezávislý. Je na vás, který nákup virtuální reality je pro vás ideální. Virtuální realita je skvělým tipem na dárek pro celou rodinu.

Brýle vs headset

Brýle, které vás přenesou do světa virtuální reality jsou finančně mnohem méně náročné, než je pořízení headsetu. Ačkoliv se kvalita brýlí neustále zlepšuje a technologie jde rychle kupředu, kvalitního zážitku ve virtuální realitě se spíše dočkáte s pomocí headsetu.

Součástí headsetu jsou dva samostatné displeje, každý pro jedno oko. Nechybí samozřejmě sluchátka, která vás dokonale odříznou od reálného světa. Velké množství snímačů se postará o váš dokonalý zážitek. Za headset si sice připlatíte více, ale pokud chcete mít ze své hry reálný zážitek, nebudete své investice litovat. Hry virtuání reality jsou stále více propracovanější a to je možná jedním z důvodů, proč rychle o ně roste zájem.

Další využití virtuální reality

Virtuální realita neslouží pouze ke hraní her, ale má také velké praktické využití. Velké využití našla v lékařství, vojenství nebo v oblasti vesmíru.

Autor příspěvku: admin