Nejlepší tiskové řešení pro firmy: je výhodnější si tiskárnu koupit, nebo pronajmout?

I když se většina komunikace i administrativních činností pomalu přesouvá do online sféry, kompletně bezpapírová kancelář je zatím mýtus. Bez tisku se prostě neobejdete. Neznamená to však, že si musíte nutně hned koupit novou tiskárnu. Můžete si ji totiž klidně jen pronajmout. Pojďte se podívat, jak vybrat to pravé řešení pro vás.

Koupě tiskárny

Zvažujete koupi vlastní tiskárny nebo multifunkčního zařízení? Pokud chcete, aby vám stroj aspoň nějaký ten pátek vydržel, rozhodně nedoporučujeme sáhnout po nejlevnějším kousku z výprodeje. V tomhle případě se vyplatí sáhnout do kapsy o malinko hlouběji.

Jestliže vyberete opravdu kvalitní zařízení, a navíc se třeba rozhodnete vybavit tiskárnami víc kanceláří než jen jednu, může být tahle počáteční investice pro vaši firmu už dost citelná. K tomu je potřeba ještě ipočítat náklady na udržovací servis a případné opravy a cena tím opět narůstá.

A co když se postupně potřeby vaší firmy změní, zvýší se objem tisku a nakoupený hardware vám přestane vyhovovat? Budete muset opět pořídit nový a peníze z vaší kasy se jen sypou.

Co z toho vyplývá? Koupě vlastní tiskárny nebo multifunkčního zařízení patří rozhodně mezi tisková řešení finančně náročnější.

Pronájem tiskárny

Pronájem tiskárny nebo multifunkčního zařízení se z našeho pohledu jeví jako mnohem výhodnější tiskové řešení pro firmy. Začněme tím, že běžná cena pronájmu je ve srovnání se vstupními náklady na pořízení nové tiskárny naprosto zanedbatelná. Nemusíte tak dělat žádné kompromisy a v klidu si můžete dovolit špičkové zařízení, které bude odpovídat přesně vašim potřebám.

Kromě financí si ušetříte i spoustu starostí. Společnost, od které si zařízení pronajmete, se za vás totiž postará i o veškerý servis. Pokud se cokoliv porouchá, máte k dispozici nepřetržitou podporu, která vám pomůže potíže co nejrychleji, nejefektivněji a hlavně bezplatně vyřešit. A když stroj úplně vypoví svou službu, prostě vám ho bez problémů vymění za nový.

Spolehnout se můžete i na pravidelnou údržbu tiskárny, dodávku papírů a tonerů. Už nikdy se vám nestane, že dojde papír nebo toner zrovna ve chvíli, kdy ho nejvíc potřebujete. Nemusíte se prostě absolutně o nic starat.

Online tisk

Poslední možností, jak tisk firemních dokumentů realizovat, je tisk online nabízený tiskovými společnostmi. Tohle řešení je skvělé třeba pro tisk vizitek, letáků, katalogů a dalších věcí, které potřebujete vyrobit jednou za čas.

Zásadním problémem je totiž to, že i když podáte podklady k tisku jednoduše online během pár kliknutí, výsledek vám zkrátka nevyleze za několik vteřin z tiskárny u vás na stole. Množství společností už sice nabízí možnost expresního tisku a vyzvednutí nebo doručení, stále však není nad to mít aspoň na běžnou administrativu tiskové řešení přímo pod svou střechou.

Autor příspěvku: admin