Některé zboží z e-shopu nevrátíte

Podle zákona můžete při nákupu v e-shopu odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží. Existují ovšem výjimky, podle kterých nelze odstoupit od smlouvy na dodávku zboží upraveného na míru, nebo pokud se jednalo o hygienické potřeby prodávané v zataveném obalu, který byl rozbalen.

Nelze vrátit také věci, které jsou neprodejné, jako jsou například dioptrické brýle vyrobené na předpis či rozbalený zubní kartáček. Zákon tak v odůvodněných případech poskytuje ochranu podnikatelům před lehkovážnými zákazníky. Vrátit také nelze produkty podléhající rychlé zkáze, jako jsou potraviny či řezané květiny.

Jiné podmínky u služeb

Vrátit nelze ani CD a DVD s hudbou, filmy nebo počítačovým softwarem, je-li porušen původní obal. Zde je důvodem ochrana autorských práv. Obchodník nemusí akceptovat také odstoupení od smlouvy při nákupu vstupenek na kulturní akce nebo při závazné rezervaci ubytování.

Reklamace

Pokud zákazník nemá právo odstoupit od smlouvy, neznamená to, že nemůže věc do dvou let reklamovat. Jeho primárním nárokem je ovšem bezplatná oprava, nikoliv vrácení peněz.

Autor příspěvku: admin