Stolní počítače jsou na velká vedra připravena lépe, než přenosné počítače. Díky větším rozměrům se do nich vejdou výkonnější větráky, kdežto notebooky mají kompaktní tělo, takže je nelze osadit žádným dalším chladičem. Teplotní čidla uvnitř laptopu sice dokážou přístroj při extrémních teplotách kolem 100 °C automaticky vypnout, to však už může být pozdě.
Proto se vyplatí používat speciální podložky, které zajišťují dokonalé proudění vzduchu. Mají vestavěný výkonný chladič, který dokáže snížit teplotu notebooku až o 10 °C.
Voda notebooku nesvědčí
Dražšší typy jsou vybaveny technologiemi, které chrání přístroj před rozlitými tekutinami a zvýšenou vlhkostí. Každý takový stroj nemá, a proto je na místě opatrnost. Při polití notebooku rozhoduje každá vteřina. Laptot se pak nesmí zapnout, protože nemůžeme vědět, kam tekutina zatekla.
Nešetrné přenášení
Po jakékoliv nehodě svěřte notebook odbornému servisu. Obyčejná prohlídka a vysušení vyjde cca na 800 Kč. Pokud by tekutina poškodila některou z komponent, může se cena opravy vyšplhat i na několik tisícovek.