Realitní fond DRFG se více otevírá široké veřejnosti

I když je ve světě již větším zvykem více riskovat, český investor je stále konzervativní a sází na jistotu. A to je příležitost pro realitní fond DRFG, který založil David Rusňák. Nemovitosti jsou u nás nejoblíbenějším nástrojem investování. Lidé si na určitý objekt mohou takzvaně sáhnout a vidí v něm stálou hodnotu.

Transparentní fond má ve svém portfoliu převážně komerční nemovitosti s velmi zajímavým potenciálem výnosu. Nejedná se tedy o žádné letadlo a mnohé diskuze i recenze dokládají spokojenost klientů.

Vývoj situace na trhu kolektivního investování

Situace je stabilní a příznivá a od velké hypoteční krize v roce 2008 vládne klid. Po zrušení intervencí ve prospěch české koruny ze strany ČNB nezaznamenal trh žádný velký zvrat. České ekonomice se daří, lidé jsou stále movitější a díky tomu mají i velké množství volných prostředků na bankovních účtech. Zároveň se zvyšuje i finanční gramotnost a lidé se chtějí o své peníze lépe starat. V bance jim zhodnocení investic nenabídnou. Lidé proto využívají i nástrojů kolektivního investování.

Vhodná doba pro investování

Doba pro investování je nyní nejlepší za posledních 9 let. U privátní klientely se zvýšila roční investovaná částka o mnoho procent, někde se i zdvojnásobila. Fondy DRFG Davida Rusňáka se tak stávají věrohodnějším partnerem i pro bonitnější klientelu. Zvýšil se i podíl zahraniční a institucionální klientely. Konsolidace finanční distribuce v rámci DRFG také splnila očekávání a došlo k mnohem provázanější spolupráci interní distribuce. DRFG tak nenabízí jen dluhopisy, ale i další možnosti.

Podílový fond DRFG UCITS Bond Fund

Podílový fond DRFG UCITS Bond Fund široké veřejnosti nabízí korporátní, municipální a státní dluhopisy. Situace na trhu dluhopisů není ale nyní moc optimální. Přesto má tento fond dobře postavené portfolio, je spravován velmi kvalitně a na trhu vykazuje dlouhodobě nadprůměrné výsledky. Vedle nemovitostního fondu je tak vhodným nástrojem pro diverzifikaci portfolia. Jde o ideální retailový fond určený pro pravidelné platby umožňující investice od 100 korun měsíčně.

Více informaci o zakladateli DRFG, Davidu Rusňákovi najdete zde: http://davidrusnak.cz/

Autor příspěvku: admin