Proč využít internet od velkého poskytovatele?

V mnoha lokalitách se lze setkat v souvislosti s připojením k internetu se dvěma možnostmi. Tou první jsou lokální poskytovatelé, zatímco druhou možností jsou poskytovatelé celorepublikoví. Jeden z příkladů najdete na webu Internetpraha.com. My se společně podíváme na důvody, proč si zvolit cestu druhou. Tedy velkého poskytovatele.

Jistota pokrytí

Místní firmy se většinou specializují pouze na vybrané lokality. Může se tedy celkem snadno stát, že když budete poptávat třeba internet Praha, tak ve vaší městské části nebude pokrytí k dispozici. To se vám u velkých poskytovatelů stane jenom málokdy. Obvykle si zakládají na tom, aby jejich pokrytí bylo všude. V rámci celé ČR tak nemají problém dosáhnout hodnot, které atakují 100 %. U Prahy je jistota, že problém mít nebudete.

Technická podpora a dostupnost

Malý poskytovatel může znamenat, že internet zařizuje pouze jeden nadšenec, který se stará o vše. O nové a stávající klienty, stejně jako o řešení problémů. A to nemusí být vždy ideální. Velký poskytovatel s tímto problém nemá. Technická podpora a celková dostupnost je na vysoké úrovni a může zahrnovat:

  • Nonstop linky pro hlášení problémů
  • Širokou škálu techniků
  • Klasické pobočky a kontaktní místa

Rozsah nabízených služeb

Každý může mít jiné potřeby a jiné požadavky. Jsou klienti, kterým může stačit úplný základ, a to s ohledem na rychlost, ale i s ohledem na doplňkové služby. Tací většinou hledají v dané lokalitě ten nejlevnější internet. Jsou ale zákazníci, kteří mají určité požadavky s ohledem na parametry připojení, stejně jako mohou požadovat různé doplňkové služby – třeba internetovou televizi. Takovým vyjde velký poskytovatel snáze vstříc, než jenom ten malý.

Rychlé zprovoznění služeb

Právě díky dostatku zaměstnanců a techniků není u velkého poskytovatele problém zprovoznit přípojku i za několik dní objednání. U lokálních a malých firem nemusí být výjimkou ani dlouhé týdny.

Autor příspěvku: admin