Co ovlivňuje cenu tisku? Věcí je více, než si myslíte

Tisknete často a hodně? Potom je na místě řešit cenu tisku. Tu ovlivňuje hned několik věcí. Na jejich konkrétní výčet se můžeme podívat společně. V první řadě je to samozřejmě samotná náplň. Je jedno, zda pořídíte tonery Canon, nebo kupujete jinou značku. Pravdou je, že cena náplně má velký vliv na to, za kolik tisknete. Není nic neobvyklého, že pomocí správné volby se dá ušetřit i několik desítek procent vašich peněz. C opři výběru té správné náplně rozhoduje v první řadě?

  • Obchod, kde nakupujete
  • Typ náplně – originální či kompatibilní
  • Kapacita náplně

Nezapomeňte správně nastavit i vaši tiskárnu

I ta má vliv na to, kolik může jedna vytisknutá stránka stát. Ne každý ví, že tiskárnu si může nastavit a podle toho určit, kolik přesně bude náplně brát. My nabízíme tonery HP i jakékoliv jiné značky, u kterých je možné nastavit, kolik takzvaného tonerového prášku bude bráno. V základním režimu nastavení má každý tiskárna k dispozici hned tři varianty. O jaké se jedná? Je to Koncept, Normální a Nejlepší režim. Je jasné, že komu záleží na snižování nákladů, měl by zvolit právě možnost první. Pokud jde o kvalitu tisku, je třeba říci, že na běžné dokumenty bude plně dostačovat a není nutné volit jinak. Ostatně se o tom můžete sami jednoduše přesvědčit.

Roli hraje i typ a cena papíru

Na nákladech na tisku se nepodepisuje jenom to, kolik stála vaše náplň a na jak dlouho vám vydrží. Roli zde má také spotřební materiál v podobě papíru. Opět se dostáváme k tomu, co se pravidelně tiskne. Pokud jde o zcela běžné dokumenty, na které stačí nejnižší kvalita tisku, není nutné řešit ani to, jaký papír pořídíte. Tím chceme naznačit, že bude plně stačit ten, který patří do skupiny těch obyčejných. Ceny za jeden balík se pohybují okolo několika desítek korun. V porovnání s těmi dražšími přinese také poměrně zajímavou možnost úspory.

Autor příspěvku: admin