Online hazard láká mladé více než alkohol

V posledních letech se děti a mladiství přesouvají z užívání alkoholu a drog k hazardu na internetu, kde prohrávají peníze. Jelikož tráví více času doma, stávají se stále častěji závislejší na on-line prostředí internetu.

Vyspělá Evropa a my

Například Francie a Německo stavějí počítač vedle alkoholu, tabáku, drog a hazardu k rizikovým závislostem, čeští policisté se závislosti na počítači samostatně nevěnují. Internet je pro ně prozatím spíše přidružené téma. Začali se tím zabývat spíše ve spojitosti s hazardem, kdy začal narůstat počet lidí, kteří prohrávají peníze na internetu. Tento trend policisté zaznamenávají již od roku 2010. Podle psychiatrů je virtuální hazard pro uživatel výhodný, protože zůstávají v anonymitě a nevenek je nijak „neočerňuje“.

Nebezpečí závislosti na počítači

Počítač se pro děti a mladistvé stává náhražkou reálného života. Někteří rodiče si říkají: „Zaplať pánbůh, že je naše dítě závislé na počítači, a ne na drogách“. Mnohdy netuší, že jejich potomek prohrává peníze. Nejlepší prevencí je organizovat dětem čas a kontrolovat, co na počítači dělají.

Autor příspěvku: admin