Nemůžete najít práci? Teď už to nebude žádný problém!

Troufám si tvrdit, že to zná snad každý – hledání práce a beznaděj, že snad nenajdete vhodný pracovní portál. Vzpomeňte si na to obíhání konkurzů a lámání si hlavy, co jste udělali špatně, že zrovna tahle práce není vaše? Stačí se řídit pár radami které vám pomohou dosáhnout vytouženého úspěchu.

  1. Musíte jasně vědět, co hledáte

Neprocházejte inzeráty jen tak zběžně – vždy si vyhledávejte práci v konkrétní profesi, kterou chcete vykonávat. Takže je třeba si předem dostatečně ujasnit, o jakou profesi máte vlastně zájem. Pokud máte tuhle otázku zodpovězenou, důkladně se seznamte se všemi požadavky, které tahle nabídka pracovních míst může vyžadovat. Zkuste se klidně poptat profesních poradců či „lidí z branže“.

  1. Uvědomte si své silné stránky

Není nic lepšího, než na pohovoru působit sebevědomým dojmem a stejně tak prezentovat své silné stránky. Se stejným sebevědomím tak dáte najevo, proč máte o danou pracovní pozici zájem a proč právě vy byste byli tím nejlepším, kdo by ji mohl vykonávat. Buďte vždy připraveni a tyto informace se naučte předem.

  1. Nepodceňujte sílu životopisu

Životopis je to první, co váš potencionální zaměstnavatel o vás vidí a stejně tak si podle toho u vás udělá obrázek, založen na prvním dojmu. Myslete na to, že životopis vás má reprezentovat a příštího zaměstnavatele přesvědčit o tom, že vy jste prostě ten pravý či pravá. Proto si raději dopředu nastudujte, jak by měl profesní životopis vypadat a co všechno by měl obsahovat. Pokud si ani přesto na jeho napsání netroufáte, najměte si na to profesionála.

  1. Motivační dopis

Motivační dopis by měl vždy doprovázet váš životopis. Ať už posíláte emailově či v tištěné formě. Jedná se o takový průvodní dopis, který vás potencionálnímu zaměstnavateli představí a zdůvodní, proč zrovna vy máte o tyto pracovní nabídky zájem. Nicméně zde platí stejná pravidla jako o životopisu – musí být napsán opravdu profesionálně, a hlavně bez gramatických chyb!

Autor příspěvku: admin