Nejoblíbenější český vyhledávač Seznam.cz

Internetový vyhledávač Seznam.cz je jedním z mála vyhledávačů, které dokáží úspěšně konkurovat na českém trhu, zejména v době, kdy se značně rozrůstá Google. Pro české uživatele se stal domovskou obrazovkou a nejpoužívanějším vyhledávačem.

Hlavní oblasti působí

Vyhledávač Seznam.cz nabízí uživatelům několik kategorií služeb. Především se jedná o tisk a deníky v internetové podobě. Hlavními službami jsou:

  • Seznam Homepage
  • Seznam Email
  • Seznam Prohlížeč
  • Seznam Zprávy
  • Seznam.cz Televize
  • Mapy.cz

Významnou roli hraje tento vyhledávač také v oblasti nabídek práce a volných pracovních míst, bazarového zboží a některých dalších.

Názory na Seznam.cz

Pokud Seznam.cz nabízel volná pracovní místa, tak to vždy byla zajímavá příležitost, jak začít kariéru v oboru IT. Tak jako jiné firmy, tak i Seznam.cz prodělal několik změn, o kterých mohou referovat zejména jeho zaměstnanci. Obecně je u tohoto zaměstnavatel chválen kolektiv, zázemí a vybavení kanceláří, stejně tak použití technologií. Vyzdvihována je zejména volnost při výběru technologií, flexibilní pracovní doba a home office. Naopak negativně někteří zaměstnanci vnímají některé realizované změny, platové ohodnocení některých pozic a také pracovní vytížení.

Seznam – najdu tam, co neznám

Tento slogan patří beze sporu k nejznámějším sloganům českého internetového prostředí. Je to hlavně díky kvalitě nabízených služeb, přístupnost v češtině a přehlednost. Veřejnost využívala Seznam díky službě Homepage a Seznam Email. Na homepage hraje významnou roli denní tisk a zprávy, populární jsou také Mapy.cz.

Historie a současnost firmy

Společnost Seznam.cz byla založena v roce 1996 a po dvou letech přibyl také email. Postupně pak další služby a v r. 2011 se firma stala akciovou společností. Dnes sídlí na pražském Andělu a je stabilní firmou s moderním přístupem. Má špičkově designově vybavené kanceláře a pro své zaměstnance vytváří zajímavé pracovní podmínky. Například si do práce mohou vzít svého domácího mazlíčka, v sídle firmy je i fitko a lezecká stěna. K benefitům patří týden dovolené navíc, firemní mateřská škola, cafeterie a další. Zaměstnanci mají možnost osobního rozvoje v rámci vzdělávacích programů, jazykových či odborných kurzů.

Autor příspěvku: admin