Krk: Perla Jadranského moře

Toužíte trávit dovolenou u moře, ale na cestu do exotických zemí nemáte chuť? V Česku jste snad již viděli vše a je čas vyrazit k moři? Chorvatsko je nádhernou zemí s krásnou přírodou, průzračným azurovým mořem a milými lidmi – ideální místo k trávení dovolené, kromě toho je téměř „za rohem“ a ceny v Chorvatsku nejsou přemrštěné jako tomu je v jiných oblíbených destinacích. Nejoblíbenějším a nejvíce navštěvovaným místem Chorvatska je ostrov Krk, kde se dočkáte mnoha úžasných zážitků, ale také klidného odpočinku.

Krk je největším ostrovem Chorvatska

Krk je nejen nejvíce navštěvovaným, ale současně se sousedním Cresem se jedná o největší Chorvatsko ostrovy. Ačkoliv se jedná o ostrov, na pevninu se dostanete pohodlně i vozem, díky mostu, který oba břehy spojuje od roku 1980.

Hlavním městem ostrova je stejnojmenné historické městečko Krk, které leží na západě ostrova. Uprostřed starobylého centra, které kryjí středověké hradby, objevíte mnoho památek, romantických uliček a tajemných zákoutí na malých náměstích. Z celého ostrova dýchá starobylá a klidná atmosféra, přesto je ostrov velice moderním místem.

Příznivci pěší turistiky by neměli vynechat výstup na nejvyšší horu ostrova Krk – Obzova. Na horu vedou tři různě náročné stezky. Odměnou za výstup je nádherný výhled nejen na samotný ostrov Krk, ale také na ostrov Rab, Rijecký záliv i na samotnou pevninu.

Ostrov je doslova protkán mnoha jeskyněmi a většina z nich jsou veřejnosti volně přístupné. Mezi nejvíce navštěvované patří jeskyně Bisurejka, ke které vede stezka vhodná i pro malé děti. Kromě jeskyní stojí za shlédnutí dvě místní jezera – Ponikve a Omiško jezero.

Baška je místem, kde si užijete aktivního odpočinku, včetně mnoha vodních sportů. Baška se nachází v jižním zálivu ostrova Krk a místní pláž dokonce získala modrou vlajku.

Kde se na Krku ubytovat?

Stále více Čechů si ubytování v Chorvatsku zajišťují bez pomoci předražených cestovních kanceláří. V Chorvatsku sice objevíte mnoho hotelů, ovšem nejvíce rozšířeným způsobem ubytování jsou apartmány nebo bungalovy, které vám poskytují naprosté soukromí.

Autor příspěvku: admin