V Kolíně nad Rýnem byl vydražen první počítač od Applu

Počítač Apple ze sedmdesátých let minulého století byl funkční a neznámý zájemce je vydražil za 110 tisíc eur, tedy bezmála za tři milióny korun. O tomto překvapivém výsledku sobotní aukce informovala agentura DPA a aukční síň Breker s odvoláním na počítačové experty tvrdí, že v podobně dobrém stavu se ve světě vyskytuje již pouze osm těchto přístrojů.

Počítač Apple I byl prvním ručně vyráběným produktem začínající firmy Apple. Je považován za symbol počátku masového uplatnění počítačů v domácnostech. „Jedniček“ se vyrobilo asi 200 kusů a v posledních letech se dražily až za půl miliónu eur. Zájemci o ně oceňují hlavně jejich sběratelskou hodnotu, neboť jejich kapacita by dnes nestačila ani na napsání e-mailové zprávy.

Chytré telefony a počítačové tablety

Firma Apple v uplynulých deseti letech přešla od výroby osobních počítačů k neméně populárním hudebním přehrávačům iPod, mobilním telefonům iPhone a počítačovým tabletům iPad. Spustila také internetovou prodejnu hudby iTunes.

Poté, co firma koupila finskou společnost Beddit, začala se v letošním roce soustředit i na internet a chytrou domácnost. Společnost Beddit se totiž proslavila výrobou sofistikovaného monitoru spánku.

Autor příspěvku: admin