Franchising se stále těší velkému zájmu

Zájem o franšízové podnikání roste, jak ukazují statistiky z posledních let. Lidé se zkrátka chtějí postavit na vlastní nohy, ale netroufají si založit své vlastní podnikání. A tak volí cestu menšího zla, která jim pomůže realizovat se v oblasti, ve které chtějí. A tím franchising jednoznačně je. Můžete se realizovat přesně v tom, co vás baví. V odvětví, které vás naplňuje.

S nižším rizikem krachu

Přední výhodou franšízového podnikání je především snížené riziko krachu společnosti. Prvních pět let je vysoce rizikových, to potvrdí jistě každý podnikatel, ovšem se vstupem do podnikatelského světa pomocí franchisingu nebude tento krok tak těžký nebo opředený tak vysokým rizikem.

Franšízové podnikání je zkrátka vstupenkou do už rozjetého vlaku. I když nově otevřená pobočka nebude nikdy pod vaší značkou, můžete těžit z několika let zajetého know-how a také z reklamních kampaní, které se podnikem pojí.

Podnikejte v oblasti, která vás zajímá

Franchising dnes už není podnikatelskou novinkou, které bychom se měli obávat. Spíše naopak mluvíme o něčem, co tady s námi bylo, je a pravděpodobně i bude. Počet franšízových konceptů se za poslední roky markantně navýšil a lidé si dnes mohou rozjet podnikání prakticky v jakémkoli oboru, který je zajímá.

Už dávno neplatí, že by byly středem pozornosti a zdrojem kýženého bohatství pouze takové franšízy, které se zaměřují na rychlé občerstvení. Sice se franchising díky tomu dostal do povědomí, ovšem postupně se tímto stylem rozšířilo i další velké množství firem. Franšízové koncepty tak můžete najít ve službách nebo ve vzdělávání.

V posledních letech je poptávka například po franšíze Extéria Market. Společnost Extéria poskytuje poradenství v oblasti BOZP a PO.

Autor příspěvku: admin