Jaké hlavní parametry by vás měly zajímat, když vybíráte webhosting?

Webové stránky dnes může mít skutečně každý. Nejenom firmy, ale mohou to být také soukromé osoby. Kromě domény je nutné ještě jedna věc, kterou je webhosting. Laicky řečeno se jedná o prostor pro všechna data. Jaké jsou ty hlavní parametry a jaké věci, na které je dobré při výběru hledět? Podívejte se společně s námi na výčet těch klíčových.

Prostor

Jak jsme zmínili, webhosting je laicky řečeno ono místo, kam své webové stránky nahrajete a kde se budou nacházet i další soubory. Klíčovým parametrem je tedy prostor, který vám bude vyčleněný. Pokud hledíte na tento parametr, je dobré ho následně ještě rozdělit do tří skupin. Primárně se zaměřte na:

  • Prostor pro web
  • Prostor pro emaily
  • Prostor pro databáze

Cena

Dnes už není problémem sehnat webhosting doslova za pár desítek korun. Ten nejlevější je možné najít například na webu nejlepsi-webhostingy.cz, který se zabývá srovnáním možností. Nutno říci, že od ceny se často odvíjí různé parametry a jejich rozsah. Zatímco na nenáročné prezentace soukromých osob a drobných živnostníků plně postačí varianta nejlevnější, u náročnějších webů s vyšší návštěvností je dobré si připlatit.

Technická podpora

Stát se může cokoliv a tak se hodí mít možnost kontaktovat daného provozovatele. A ten by měl problém nejenom detekovat, ale měl by pomoci také s jeho vyřešením. Technická podpora by měla být nejenom zkušená a proškolená, ale také by měla být dostupná nejlépe nonstop. Roli hraje i to, jak ji lze kontaktovat. Může to být telefon, webový formulář, ale třeba i klasický email.

Konektivita

O co jde? V podstatě o rychlost, s jakou se dá k vašemu webhostingu a tedy i vašemu webu přistupovat. Čím je vyšší, tím lépe. S konektivitou ale souvisí ještě jeden parametr, kterým je dostupnost. A to nejlépe ta garantovaná. Čím více se dané číslo blíží hodnotě 100 procent, tím lépe. Ukazuje to fakt, že se na svůj web budete moci spolehnout.

Autor příspěvku: admin