ERP vybírejte opatrně. RIS se vyplatí téměř každému

Pokud vám někdo řekl, že integrací informačního systému může vaše firma jedině získat, nesdělil vám celou pravdu. Podnikový informační systém je obvykle správným krokem pro menší i větší firmy, ale musí se jednat o řešení na míru specifickým potřebám. Jak tomu rozumět a jakou cestou se vydat? Přečtěte si tento článek a dozvíte se to.

Informační systém je široký pojem. Na trhu je nespočet dodavatelů a ještě více jednotlivých variant. Vyznat se v nich může být oříšek, a bohužel hrozí, že v případě nevhodně zvoleného softwaru bude efektivita rovna nule.

Podnikový informační systém by měl obsahovat funkce, které skutečně využijete. Musí být intuitivní a komplexní – provázanost všech agend zaručí, že nebudete potřebovat další aplikací.

Buďme však trochu konkrétnější. Existuje na trhu ERP řešení, které by pokrylo potřeby živnostníků i velkých firem?

RIS Start pro OSVČ a malé firmy

Pro živnostníka je většinou důležitější kvalitní účetní software. Dobrou volbou pro OSVČ a menší společnosti je startovací verze oblíbeného informačního systému RIS Start. Kromě licence k účetnictví s ní získáte také několik dalších modulů pro majetek, sklady a obchod. V podstatě jde o cenově dostupný účetní program s pokročilými funkcemi. Nenáročná implementace trvá zhruba den.

RIS pro středně velké společnosti

Středně velká firma si již s účetním softwarem nevystačí. Potřebuje těžší kalibr, což ERP RIS do puntíku splňuje. Vyhovuje potřebám zákazníků ze všech sfér podnikání – od IT až po obchodní společnosti. Dle specifikace může zahrnovat jednotky až desítky licencí k modulům, jako jsou účetnictví, mzdy, plánování, logistika, mzdy, finance, personalistika a oborová řešení na míru.

Společnost Saul IS, která za informačním systémem RIS stojí, nabízí také řešení pro manažery (manažerská nástavba TOP-RIS) a výrobní podniky (AR-RIS). Detaily najdete na www.saul.cz.

 

Autor příspěvku: admin