Certifikační autorita RapidSSL

Představujeme certifikační autoritu RapidSSL, která je jednou z nejpopulárnějších autorit a dodavatelů levných SSL certifikátů na trhu. Svoji popularitu si získala díky jednoduchosti nabídky a výhodnou cenou SSL certifikátů.

Certifikační autorita RapidSSL vznikla již v roce 2003 a od té doby vydává SSL certifikáty, které zajišťují bezpečnou HTTPS komunikaci pro statisíce domén po celém světě.

SSL certifikát

  • zajistí bezpečnou HTTPS komunikaci na internetu
  • zabezpečí přenos uživatelských informací z různých formulářů
  • prohlížeče nebudou stránky označovat nedůvěryhodným „Nezabezpečeno“
  • umožní využívání nových technologií, např. HTTP/2 pro výrazné zrychlení stránek
  • posílí SEO hodnocení stránek u vyhledávače Google

SSL certifikáty RapidSSL

Certifikační autorita RapidSSL má v nabídce pouze dva SSL certifikáty. První, stejnojmenný certifikát, je určen pro zabezpečení jedné domény a druhý RapidSSL WildCard umožňuje zabezpečit neomezený počet subdomén.

Oba SSL certifikáty patří do tzv. doménových SSL certifikátů které jsou certifikační autoritou vystaveny neprodleně po ověření existence domény (DV – Doménové certifikáty). To se provádí zasláním e-mailu na vybranou schránku domény, eventuálně je možné použít jiný způsob validace jako je vložení záznamu do DNS či souboru na FTP.

 

Nejlevnější SSL certifikát RapidSSL zajistí zabezpečení jedné domény. Jeho cena je v řádech stokorun za jeden rok. Certifikát je důvěryhodný pro 99 % moderních webových prohlížečů včetně prohlížečů na mobilních zařízeních. Pro jednoduché nasazení SSL certifikátu na server je vystaven pro obě používané varianty webových stránek – s www i bez uvedení www. SSL certifikát RapidSSL pro zabezpečení jedné domény lze doporučit každému provozovateli webových stránek, ať už se jedná o osobní web, blog, aplikaci nebo firemní webové stránky.

Nejlepší cenu získáte na projektu SSLmentor.cz, kde lze RapidSSL certifikát koupit.

RapidSSL WildCard certifikát využijí převážně firmy, které potřebují zabezpečit velké množství subdomén pro své projekty. WildCard certifikáty totiž umí zabezpečit teoreticky nekonečno subdomén, což jsou například domény www.domenaxyz.cz, administrace.domenaxyz.cz, mail.domenaxyz.cz, dev.domenaxyz.cz a nebo cokoliv.domenaxyz.cz. WildCard certifikát je oblíbený u administrátorů, kterým šetří díky svým vlastnostem mnoho práce.

Nejlepší cenu certifikátu získáte na projektu SSLmentor.cz kde můžete certifikát RapidSSL WildCard koupit.

SSL certifikáty jsou potřebné pro zajištění bezpečné HTTPS komunikace na internetu. Každý vlastník webových stránek nebo firma zakoupením RapidSSL certifikátu získá základní, ale kvalitní zabezpečení svého webu.

Autor příspěvku: admin