Bitcoin stále posiluje

Navzdory rozhodnutí řady vlád, že obchodování s bitcoiny a další kybernetickými měnami zakážou, neustále roste hodnota virtuální mince s logem písmena B. Aktuální hodnota bitcoinu se již více než 160 tisíc K4.

Ve středu 1.11. se kolem 9. hodiny se jedna mince obchodovala za 6978 USD, což je v přepočtu 152.900 Kč, ale už po poledni vystoupala na 7329 dolarů, tedy na 160 900 Kč.

Státy proti kybernetickým měnám brojí

Posilování bitcoinu je překvapením, zvláště když v poslední době řada států začíná proti kybernetickým měnám bojovat. Například Čína zakázala obchodování již dříve a tento týden se nově přidal Vietnam. V Rusku přidali stránky pro obchodování s virtuálními mincemi na seznam zakázaných webů.

Kurzu nahrávají burzy

Důvod v růstu a v příznivém kurzu lze spatřovat v krocích americké burzy. Americká společnost CME Group – provozovatel největší světové burzy opčních a termínových kontraktů oznámila, že do konce letošního roku hodlá umožnit obchodování s termínovými kontrakty postavenými na bitcoinu. Pokud budou tyto kontrakty schváleny regulačním úřadem, poskytnou bankám a makléřským firmám prostředek, jak se ochránit před silnými cenovými výkyvy, které jsou pro bitcoin charakteristické. Usnadnily by však také obchodování drobným investorům.

Autor příspěvku: admin